Van 27 oktober tot en met 7 december ligt het vastgestelde bestemmingsplan ter inzage voor beroep. Na afloop van deze beroepstermijn zal het bestemmingsplan in werking treden, mits geen verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Als er ook geen beroep is ingediend, dan zal het bestemmingsplan onherroepelijk zijn. Op dat moment kan ZVH een omgevingsvergunning aanvragen voor het nieuwe gebouw.
Het vastgestelde bestemmingsplan kunt u via de website zaanstad.nl (zoekterm Jonker Juffer) inzien.
Ook ruimte voor zorgwonen en/of intramurale zorg
Een deel van de sociale huurwoningen is bedoeld voor zorgwonen en/of intramurale zorg. Op de begane grond langs de Dr. H.G. Scholtenstraat komt bijna 1.000 m2 aan ruimte voor maatschappelijke voorzieningen, zoals een buurthuiskamer en een huisartsenpraktijk. Om te zorgen dat het nieuwe gebouw ook een mooie uitstraling krijgt, heeft de gemeenteraad op 13 oktober ook het beeldkwaliteitsplan Jonker Juffer vastgesteld.
Start sloop van de huidige bebouwing is nu gepland in het eerste kwartaal van 2023. In het tweede kwartaal van 2023 zal ZVH starten met de bouw van de woningen. Deze worden medio 2025 opgeleverd. Voor meer informatie, zie www.jonkerjuffer.nl.
